Střední průmyslová škola, Praha 10, Na Třebešíně 2299

ze života školy

aktualita

Best in English

Vracíme se k soutěži Best in English​která na naší škole proběhla koncem minulého kalendářního roku. Obdrželi jsme oficiální výsledky, se kterými vás teď chceme seznámit. Zveřejňujeme seznam 30 nejlepších angličtinářů školy spolu s celkovým pořadím školy v celé republice a mezi školami podobného typu (kompletní seznam viz intranet školy). Při shodě dosažených bodů rozhodoval čas, za který jednotliví účastníci soutěž absolvovali.

Nejlepším angličtinářům školy gratulujeme a všem děkujeme za účast v soutěži, která rozhodně není jednoduchá. Výsledky a další pořadí můžete nahlédnout v kabinetě 257.

School Name: SPŠ Na Třebešíně 2299, Praha 

Place World: 392 

Place Country: 151 

Place Region: 33 

Place by school type: 25


aktualita

Co dělá konstruktér - prezentace firmy Ricardo Prague

Mezi studenty 1. a 2. ročníků oborů Strojírenství a Technické lyceum  zavítali 16. ledna zástupci společnosti Ricardo Prague, aby jim přiblížili náplň své práce - vývoj motorů, pohonů vozidel, strojů i lodí a jejich řídicích systémů. Pro studenty byla toto prezentace příležitostí vnímat praktické využití (nejen) moderních 3D/CAx technologií a postupů, s nimiž se ve škole učí pracovat. Spolupráci s firmou Ricardo budeme na jaře 2019 rozvíjet dalšími setkáními našich studentů s konstruktéry, technology a vývojáři.


aktualita

Plavecká soutěž – POPRASK

V úterý 8. ledna se školní družstvo zúčastnilo soutěže pražských škol v plavání. V konkurenci 10 družstev jsme se umístili na čestném 6. místě. 

Poděkování za reprezentaci školy patří žákům Janu Palatovi, Lukáši Homolovi, Václavu Krištůfkovi, Jakubu Chalupovi, Eriku Klessymu a Alexi Zachovi.

Věříme, že až bude opět v provozu náš školní bazén a budeme mít možnost naplno trénovat, budou výsledky mnohem lepší.


aktualita

Pohled na Československo před sto lety

V proskleném přízemí školy si od 7. do 29. ledna můžete prohlédnout panelovou výstavu „Tady nová republika“, která se věnuje událostem souvisejícím se vznikem Československa právě před sto lety. Expozice byla zapůjčena naší průmyslovce  bezplatně Národním pedagogickým muzeem a knihovnou J. A. Komenského v Praze v rámci navázané dobré spolupráce.


aktualita

Nabídka zájmového kroužku 3D CAD modelování pro naše žáky

Škola nabízí žákům možnost přihlásit se do volnočasového kroužku 3D CAD modelování, který rozšiřuje dovednosti budoucích konstruktérů, designérů a projektantů. Kroužek se bude konat od 17.1. do 20.6. 2019 vždy ve čtvrtek od 16 do 17:30. Cena je 1500,- Kč, organizační informace a přihláška jsou k dispozici ke stažení na intranetu školy a také na webu technologytour.cz.


aktualita

Zapojujeme se do dalších aktivit projektu Minimalizace šikany

Se začátkem roku 2019 pokračuje účast naší školy v komplexním programu Minimalizace šikany (MiŠ - AISIS, o.s.), kterou zahájily v říjnu a listopadu 2018 dvě skupiny třebešínských učitelů absolvováním tří externích vzdělávacích modulů tohoto projektu. Následovat budou workshopy vedení SPŠ s lektory projektu, na něž navážou praktické vzdělávací aktivity pro třídní učitele a supervizní podpora. Hlavním přínosem MiŠ je efektivnější podpora bezpečného prostředí a dobrých vztahů v třídních kolektivech i ve škole celkově. Koordinátorem spolupráce Průmyslovky Třebešín s realizačním týmem tohoto užitečného programu je výchovná poradkyně Linda Kohútová.


aktualita

Předvánoční exkurze TTT do ŠkodaAuto - poznáváme moderní výrobu

V pátek 7. prosince 2018 se 45 našich studentů vypravilo na zimní Technology Tour do mladoboleslavského areálu nejvýznamnější české automobilky. Výrobní linku typu Octavia, moderní automatickou lisovnu plechů a firemní muzeum s depozitářem prototypů si spolu se svými žáky prohlédli učitelé Martin Nermut, Linda Kohútová a ředitel školy Luboš Bauer.


aktualita

Vzdělávání odborných učitelů v CNC technologiích

Skupina učitelů - strojařů ze šesti českých středních škol absolvovala během listopadu a prosince 2018 v naší CNC dílně na obráběcích strojích zn. Haas první část vzdělávacího programu Teach the Teachers. Odborný trénink zaměřený na základy CNC frézování a soustružení, který vedli naši lektoři František Hnátek a Petr Provazník, byl realizován s finanční a metodickou podporou americké nadace Gene Haas Foundation a dodavatele strojů, firmy Teximp.  Školení se uskutečnilo v rámci celosvětové sítě pracovišť Haas Technical Education Center (HTEC), do níž Průmyslovka Třebešín patří.


aktualita

Snažíme se pomáhat prostřednictvím Srdíčkových dnů

Děkujeme všem, kteří se v našem týmu během letošního podzimu podíleli na pomoci dobré věci.


aktualita

Třebešín ve Walesu a Anglii

Po týdenním červnovém putování se naše třebešínská výprava vrátila v pořádku zpět domů z poznávacího pobytu v Anglii a ve Walesu.

Chtěly bychom s kolegyní tímto poděkovat všem účastníkům z naší školy za příkladné chovaní a bezproblémový průběh celé akce. Viděli jsem spoustu nových míst a také navázali nové kontakty.

Bylo nám fajn. Mgr. Lucie Mikušová, RNDr. Lenka Hnízdilová


aktualita

Úspěch našich studentů na HACKFESTu 2018

Koncem prvního červnového týdne roku 2018 se konal na pražském výstavišti Hackaton ve spolupráci s Magistrátem hlavního města Prahy a Operátorem ICT. Během 24 hodin měli studenti z vysokých a středních škol realizovat a prezentovat své projekty na téma Smart City, které by pomohly zlepšit život v našem hlavním městě. Od pátku do soboty jednotlivé týmy vymýšlely svá řešení a následně je prezentovaly odborné porotě. Ta byla složena z řad odborníků a zástupců partnerů celé akce. Celkem sedm týmů napříč středními a vysokými školami se snažilo dosáhnout na hlavní cenu 1000 eur pro podporu svého nápadu. Našemu týmu „VR the Future“ ve složení Jiří Pihrt s Romanem Olejníkem z 4.F a Kristián Čapek s Michalem Vocelem z 3.E (tedy mix oborů Technického lycea a ICT), se podařilo zvítězit v kategorii středních škol a dostat se do TOP 3 všech týmů, které bojovaly o celkovou výhru a podporu. Naši studenti vsadili ve svém projektu na palčivý problém městské dopravy a představili aplikaci s názvem „Do Prahy pohodlně“, která porovnávala výhody využití MHD v dopravní špičce oproti automobilu. Využili přitom open data, která jsou veřejně dostupná s propojením Google Map a jiných technologií. Studenti se tak museli poprat s programováním, designem a závěrečnou prezentací. Našemu týmu tímto moc gratulujeme a přejeme hodně úspěchů v dalším počínání. Jsme hrdí na své studenty! Bližší informace a fotografie můžete nalézt zde: 

krátká reportáž z akce

aktualita

Malé statistické ohlédnutí za mezinárodní soutěží Best in English

Přinášíme malé statistické ohlédnutí za mezinárodní soutěží Best in English, která proběhla koncem loňského roku. Škola soutěžila pod kódem ZC 88L T52. Karel Sokol, student třídy 4.B, skončil na celkovém 20. místě mezi všemi soutěžícími z České republiky. Patří mu zároveň náš dík za jeho čtyřletou vzornou reprezentaci naší školy v mnoha jazykových soutěžích. Škola skončila na 75. místě z celkového počtu 332 škol v České republice a patří jí zároveň 196. příčka mezi 729 školami na světě. Celkem se soutěže zúčastnilo 17 612 soutěžících z celého světa.

 


aktualita

Naši s 4x4 LandRover v celosvětovém finále a v reportáži IDNES

Třebešínští Blue Dragons obsadili 17. místo v celosvětovém finále soutěže 4x4 Land Rover In Schools v arabském Abu Dhabi. Reportáž přinesl server Technet.cz, o akci se můžete dozvědět i na školním FB. Děkujeme sestavě Pavel Šusta (2.A), Jan Frouz (3.A), Ondřej Mašek (3.A), která pod vedením prof. Martina Šindeláře výborně reprezentovala školu! Studenti obsadili na jaře 2017 se svým RC modelem druhé místo na národním finále a poté postoupili do vrcholného klání s dalšími týmy z celého světa.


STŘEDNÍ PRŮMYSLOVÁ ŠKOLA, Praha 10, Na Třebešíně 2299, příspěvková organizace HMP, IČ: 61385417